AeroVokzaL

Відкрита авіація

Полтавський музей авіації отримав два нові експонати – літаки Су-24 та Міг-29

Перший літак, фронтовий бомбардувальник Су-24, прибув з Васильківського військового авіаційного технічного училища (з 2006 року Васильківський фаховий коледж). Там він використовувався для навчання інженерно-технічного складу. Цей екземпляр був побудований 1973 року й наступні вісім років брав участь у заводських випробуваннях. Після завершення випробувань він і потрапив до Василькова. Перевезення літака таких розмірів (довжина 24,5 м) – дороговартісна процедура, для якої потрібний спеціальний транспорт, оформлення  дозвільних документів, супровід поліції.  В цьому випадку витрати з доставки взяло на себе керівництво Одеського музею авіації, які також отримали екземпляр Су-24 з Василькова.

Також до музею з Одеського авіаційного заводу був доставлений винищувач Міг-29 модифікації 9-12. Побудований 1986 року, він проходив службу в 85-му гвардійському винищувальному авіаполку, який базувався в місті Мерзербург, Німеччина. 1991 року полк вивели в Україну до міста Старокостянтинів, в подальшому формування ввійшло до складу ВПС України. В середині 1990-х років літак передали на Одеський завод для дослідження можливості проведення ремонтів літаків цього типу на підприємстві. 29 квітня 2021 року Міг-29 поповнив експозицію Полтавського музею.

Зараз працівники музею збирають літак. Доставляли його автомобільним транспортом, тому довелось демонтувати крила, кілі та стабілізатори. За словами директора музею Віктора Дейнеги, для відновлення Міг-29 знадобиться менше часу, адже його стан набагато кращий, ніж Су-24, який прибув напередодні. Працівники музею постійно, іноді на чистому ентузіазмі, продовжують роботу з поповнення експонатів для полтавського музею.

За сприятливих умов зібрати літаки планують до 18 травня – Міжнародного дня музеїв.

Комментарий

Комментарий