AeroVokzaL

Відкрита авіація

Аеропорт Бориспіль відкоригує плани розвитку підприємства у зв’язку із ситуацією, що склалася із найбільшим національним перевізником

З огляду на проблеми, які виникли в діяльності ряду національних авіаперевізників, вперше за останні роки в аеропорту «Бориспіль» зафіксовано суттєве зниження виробничих показників. Зокрема, у січні  2013 року в аеропорту обслужили 462 000 пасажирів (зменшення пасажиропотоку відносно 2011 року становить 18 %). З головного аеропорту країни було здійснено 5 438 рейсів (2 723 — на відправлення,          2 715 — на прибуття).

 

Генеральний директор аеропорту «Бориспіль» Антон Волов: «Минулого року ми на високому рівні забезпечили проведення ЄВРО-2012 та досягли найкращих виробничих показників за всю історію роботи «Борисполя». Проте банкрутство найбільшого національного перевізника змушує нас вносити значні корективи в роботу аеропорту, наприклад, при плануванні ресурсів по обслуговуванню рейсів. Наразі ми розробляємо варіанти коригування планів на рік та проводимо активну роботу щодо формування розкладу на літню навігацію 2013 з урахуванням побажань авіакомпанії «Міжнародні Авіалінії України». Це дозволить забезпечити виконання всіх завдань аеропорту по відношенню до наших пасажирів, партнерів та працівників».

Тенденція до зниження пасажиропотоку почала формуватися ще наприкінці 2012 року. Зокрема, у грудні минулого року в аеропорту «Бориспіль» авіакомпанія «АероСвіт» зменшила кількість пасажирів на 23%, авіакомпанія МАУ продемонструвала зростання на рівні лише 8 %. Відповідно, за грудень 2012 року у порівнянні із груднем 2011 року падіння пасажиропотоку у базових перевізників склало 10%.

У січні авіакомпанія «АероСвіт» офіційно заявила про зміни у зимовому розкладі польотів. Так, протягом січня 2013 року рейсами цієї авіакомпанії було здійснено перевезення 48 193 пасажирів проти 175 953 пасажирів у січні 2012 року (падіння показників зафіксовано на рівні 72,6 %). Натомість авіакомпанія МАУ збільшила обсяги перевезень на 21,8%. Інші українські перевізники показали зменшення пасажиропотоку на 25,2%. Загальна цифра зменшення пасажиропотоку по всіх національних авіакомпаніях становить 30,4%.

На фоні зменшення виробничих показників, які стосуються пасажирських перевезень, в аеропорту спостерігається тенденція до зростання обсягів вантажних та поштових перевезень. Зокрема, загальна кількість оброблених вантажів у січні зросла до 2 123 тонн, пошти — до 558 тонн (що на 1 % та 28 % більше, ніж у минулому році).

Комментарий

Комментарий

Залишити відповідь