AeroVokzaL

Відкрита авіація

Красуні в погонах.

8 березня ми святкуємо Міжнародний день боротьби за права жінок і миру. Особливо хочу відмітити жінок в погонах які стали на захист своєї держави.

За час проведення АТО/ООС 166 жінок Збройних Сил України отримали державні нагороди та відомчі відзнаки.

22,3 відсотки від загальної чисельності особового складу Збройних Сил України складають жінки, з них понад 10 відсотків жінки-військовослужбовці та понад 12 відсотків цивільного персоналу.
Серед осіб старшого офіцерського складу 842 військовослужбовці-жінки, зокрема близько 90 жінок мають звання “полковник”.

Згідно наказу Міністерства оборони України №627 якій набув чинності у грудні 2018 року жінкам-військовослужбовцям доступні всі військово-облікові спеціальності рядового, сержантського і старшинського складу.
“Відтепер війсковослужбовцям-жінкам надано доступ до всіх військово-облікових спеціальностей рядового, сержантського і старшинського складу у тому числі і “бойових”. Також військовослужбовці-жінки можуть призначатися на всі офіцерські посади, крім тих, на які росповсюджуются законодавчі обмеження з урахованням можливих ризиків для їх здоров’я, у тому числі репродуктивного”, – зазначила офіцер відділу Управління правового забеспечення Генерального штабу ЗСУ капітан Інна Заворотько.

На жаль, 6 військовослужбовців-жінок віддали своє життя, захищаючи Україну: Петрик Віра Іванівна, Хорунжа Наталія Олександрівна, Вовк Алла Юріївна, Носкова Катерина Володимирівна, Галицька Сабіна Станіславівна та Бакланова Олеся Олександрівна.

“Завдяки зусиллям і вашій праці ми сьогодні побудували Збройні Сили, які
є абсолютно мотивованими, дисциплінованими, патріотичними та найголовніше
непереможними” – зазначив Міністр оборони України Степан Полторак.

Фото Vladimir Vorobyov

Комментарий

Комментарий