AeroVokzaL

Відкрита авіація

Ка-226 в строю ВМСУ ЗСУ.

Багатостраждальний  вертоліт Ка-226 вже знаходится на озброєнні 10 морської авіаційної бригади та успішно експлуатується.

Капітан Мальцев Павло Миколайович, старший бортовий авіаційний технік вертолітної ескадрильї розповів історію гвинтокрила, та завдяки чому і кому він зміг піднятись у небо: «Вертоліт прийшов до нас від МЧС, він багато років не літав і потрібно було відновити всі його льотні функції, для цього технічний склад пройшов теоретичне та практичне  перенавчання. Після приймання, Ка-226 пройшов регламентні  роботи  в ТЕЧ бригади. Було зроблено велику кількість робіт по його опануванню та для його першого польоту.  Складність полягала в тому, що  на озброєні в Україні таких машин немає. Ка-226 має співвісну схему, як у Ка-27 і Ка-29, які експлуатує наша бригада, тому було прийнято рішення для передачі його нам. На теперішній час це єдиний вертоліт даного типу на всю бригаду. Якщо їх було б більше, то було б більше можливостей у нас. Вертоліт має два варіанти, за потребою він може бути  санітарним або транспортно-пасажирським. В санітарному варіанті – може перевозити  двох поранених на ношах,  він обладнаний всім необхідним  реанімаційним  обладнанням,  в пасажирському – до 6 людей. При взаємодії з кораблями він може використовуватися для виконання рятувальних робіт.

Вертоліт  тривалий час зберігався на Львівському авіаційному заводі.  Коли було прийнято рішення для передачі його бригаді, наші льотчики прибули на підприємство та зробили його опробування, для того щоб оцінити працездатність гвинтокрила. Він був справний за винятком невеликих зауважень. Все обладнання, яке було в неналежному стані, за час перебування у бригаді було замінено та відремонтовано. В бригаду він потрапив у липні 2018 року. Завдяки небайдужим людям та волонтерам вдалося підняти його у небо.  Для цього були залучені військові та цивільні підприємства України. Найбільшою проблемою було те, що вертоліт був виготовлений в Росії, тобто всі запчастини та ремонтні підприємства знаходяться в Росії, але нам всім це вдалося!  8 грудня 2018 року був перший обліт та на сьогоднішній день було зроблено вже 15 польотів. Цей вертоліт виготовлений за новітніми технологіями, він потребує мінімального  технічного втручання, завдяки цьому досягнуто велику  технічну автономність машини. Порівняно з технікою, яка знаходиться на озброєнні та експлуатації бригади, Ка-226 більш автономніший, майже в 2 рази. Це великий показник. Також сьогодні була вперше виконана імітація евакуації постраждалого.»

 

Andrey Rakul

Комментарий

Комментарий