AeroVokzaL

Відкрита авіація

В західному регіоні пройшли масштабні тактичні навчання

Майже 1700 військовослужбовців  Збройних Сил України та 400 одиниць  різних зразків озброєння та військової техніки беруть участь у демонстраційному тактичному навчанні, яке відбувається на тактичних полях Міжнародного центру миротворчості та безпеки Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, що на Львівщині.

Свою майстерність та професійний вишкіл  продемонстрував особовий склад  бригадної тактичної групи, що складається із батальйонних тактичних груп 24-ї механізованої бригади 13-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України та 80-го окремого аеромобільного полку високомобільних десантних військ ЗС України з підрозділами підсилення.

Активна фаза розпочалася із проведення літаком-розвідником Су-24 МР Повітряних Сил повітряної розвідки в інтересах ведення рейдових дій бригадної тактичної групи та дій розвідувального взводу на БРМ-1 та БМП-2. Поруч із бойовими машинами особовий склад виконував завдання на квадроциклах, які є перспективним засобом пересування для розвідувальних підрозділів механізованих та високомобільних десантних військ.

За даними розвідки, виникла  необхідність провести по піхоті противника, яка перейшла в наступ, авіаційну (силами бомбардувальників Су-24М, штурмовиків Су-25 й винищувачів Су-27) та артилерійську (з використанням реактивної артилерійської батареї “Ураган”, реактивних систем залпового вогню БМ-21 “Град”, самохідно-артилерійських дивізіонів “Акація” та “Мста-С”) підготовки. Після чого дві ланки транспортно-бойових вертольотів Мі-8МТ під прикриттям ланки ударних вертольотів Мі-24 виконали десантування штурмовим способом із зависанням та з використанням стрілецької зброї з борту вертольоту, а також по фалам під прикриттям ударних вертольотів з використанням бортового гарматного озброєння.

Після висадки тактичний  повітряний десант стрімко атакував умовного противника, “знищив” живу силу, вогневі засоби у вказаному районі, захопив визначений рубіж та утримував  його до підходу головних сил.

Вогневу підтримку дій  десанту здійснювала мінометна  батарея, взвод станкових протитанкових  гранатометів СПГ-9 та вогнеметний взвод, на озброєнні якого перебувають  ручні піхотні вогнемети “Рись”.

У той же час механізована рота, яка діяла в якості головної похідної застави, вийшла на визначений рубіж та, розгорнувшись у бойовий порядок, з ходу вступила в бій, уражаючи противника вогнем зі стрілецької зброї, озброєння танків та БМП. Боротьбу з броньованими цілями противника на напрямку дій роти вів екіпаж танку Т-64 “Булат” керованими ракетами “Комбат”.

Для позначення дій повітряного  противника літак МіГ-29 скинув дві  освітлювальні авіаційні бомби, що імітували дії засобів повітряного  нападу. На боротьбу із ними були задіяні  підрозділи зведеної зенітної ракетно-артилерійської батареї, озброєні комплексами “Тунгуска” та “Стріла-10”.

Військовослужбовців, які  за сценарієм отримали “поранення”  під час бою, евакуйовував екіпаж вертольоту Мі-8. Евакуація здійснювалася  з окопу за допомогою системи типу “Адаптер” з положення зависання вертольоту, до розташування передової мобільної групи військового мобільного госпіталю для надання медичної допомоги.

З переходом механізованих  і танкових підрозділів в атаку  почалася вогнева підтримка наступаючих  військ. У цей час реактивний дивізіон БМ-21 “Град” здійснив вогневий наліт на командний пункт бригади противника, з метою порушення системи управління військами та зброєю.

Під час виконання  завдань щодо винищувального прикриття  дій військ Су-27 вступив у повітряний бій на малих висотах з парою винищувачів МіГ-29, льотчику вдалося зв’язати їх боєм і тим самим відволікти увагу від основних сил винищувального прикриття.

З метою нарощування  зусиль та захоплення важливого об’єкту  умовного противника під час демонстраційного тактичного навчання зведеною ланкою літаків транспортної авіації – одного Іл-76 та двох Ан-26 – було проведено десантування парашутним способом парашутно-десантної роти, військовослужбовці якої після приземлення знищили визначений об’єкт, а згодом – захопили та утримували вигідний рубіж до підходу головних сил. Під час подальшого переслідування умовного противника обстановку продовжував нарощувати керівник навчання.

Управління преси та інформації Міністерства оборони  України

Комментарий

Комментарий

Залишити відповідь