Фонд 2402 провів черговий тренінг для журналістів.
Фонд екстреної підтримки журналістів провів черговий безкоштовний тренінг для українських журналістів “Робота в умовах війни”.
Що робить фонд для журналістів? 20+ редакцій українських видань забезпечено бронежилетами та касками, близько 100 журналістів фрілансерів отримали ЗІЗ. Проводить регулярні великі HEFAT тренінги з тактичної медицини, виживанню в бойових умовах, оцінці ризиків і цифровій безпеці. Навчає журналістів зупинкам кровотеч, огляду пораненого за протоколом MARCH, екстреній евакуації з під обстрілів, мінній безпеці та орієнтуванню в небезпечній місцевості. Фонд 2402 надає супутникові телефони Iridium та комунікатори Zoleo редакціям і фрілансерам в користування або власніть.
Кілька слів від учасників цього тренінгу:
Волошин Сергій: “Це мій перший такий тренінг, була маса дуже корисної інформації. Вважаю, що в наш час кожен має знати принципи надання базової допомоги за MARCH протоколом, адже ніколи не знаєш де і коли тобі це може знадобитись. Під час проходження тренінгу нас ганяли за самими поганими сценаріями, піротехнікою імітували обстріли, з-під яких ми мали рятуватись самі і рятувати колег. Я значно переосмислив для себе роботу журналістів на фронті, це теж важка праця, раніше я цього недооцінював.”
Тетяна Демух: “Це був тренінг, який чітко дав зрозуміти цю цитату: «У критичній ситуації ти не піднімешся до рівня своїх очікувань, а опустишся до рівня своїх навичок». Я проходила раніше тренінги, але вони були більш-менш спокійні. Показували нам, що ось турнікет, його ось сюди, але з нами ніхто не пропрацьовував такі симуляції. Тут я справді зрозуміла, що вмію мало. Але за 3 дні ми слухали, бігали, носили, допомагали, падали, повзали. І це вже дало мені багато чого.
Це як у військових, перед тим як потрапити на війну, вони проходять КМБ, показові навчання, які схожі до реальних боїв. Тому, я раджу кожному журналісту, пройти такий кмб для медійників.”
Анна Неплій: “Професія журналіста в Україні завжди була небезпечною. Однак в умовах сьогодення ризик значно вищий. Аби не стати статистикою, так важливо, окрім праці над собою та підвищення кваліфікації, здобувати теоретичні та практичні навички, котрі, можливо, колись допоможуть врятувати життя собі чи колезі або взагалі тому, хто поруч.
З діяльністю 2402fund я знайома вже понад рік, адже фонд загалом займається піклуванням про українських журналістів. І нарешті зірки склалися таким чином, що я змогла потрапити на тренінг. Сказати, що я у захваті — нічого не сказати! Окрім того, що я отримала дійсно корисну інформаційну базу. Як то цифрова безпека, планування та організація, оцінка ризиків (як під час планування поїздок, так і під час роботи над розслідуваннями), виживання в бойових умовах, мінна безпека тощо. Ще було приділено багато часу відпрацюванню здобутих знань та вмінь у стресових ситуаціях, що потенційно можуть статися під час нашої роботи.
Загалом це були чудові вихідні. Окрім того, що я провела час із користю, я також зустріла людей зі спільними інтересами. І, звісно, не можна не відмітити неперевершену організацію та досвідчених інструкторів.”
Автор статті: Сергій Волошин
Фото: Яків Ляшенко, Сергій Волошин