У Ліберії проведено практичне тренування із взаємодії авіанавідників з екіпажами Мі-24

1 96 11

 

Військовослужбовці зі складу 56-го окремого вертолітного загону ЗС України, які виконують завдання у складі сил Місії ООН у Ліберії, провели чергове тренування із взаємодії групи бойового управління з екіпажами пари бойових вертольотів Мі-24. Зокрема, пара “двадцятьчетвірок” здійснила переліт групи авіанавідників до визначеної зони у районі населеного пункту Тубманбург.
Під керівництвом начальника командного пункту штабу вертолітного підрозділу підполковника Андрія Шумара офіцери групи бойового управління у складі майорів Валерія Чернонога та Сергія Цурікова розвідали місцевість, підготували майданчик і приступили до бойової роботи. Цього разу авіанавідники використовували піротехнічні засоби для більш чіткого орієнтування екіпажів в умовах пилового серпанку, що ускладнює видимість під час сухого сезону в Африці.
Завдання, що ставилося перед групою, полягало у проведенні контрольних перевірок із наведення екіпажів на наземні цілі та практичному тренуванні у взаємодії авіанавідників з екіпажами “двадцятьчетвірок”, які очолили начальник служби безпеки польотів загону майор Сергій Ващенко та командир вертолітної ланки підполковник Кирило Захаров.
– Для ведення радіообміну, надання цілевказівок екіпажам та характеристик наземних цілей використовувалися радіостанції “Р-002ПП”. Саме вони дали можливість забезпечити чіткий та надійний зв’язок на необхідному віддаленні між офіцерами групи бойового управління та екіпажами вертольотів. До переваги цих засобів зв’язку впевнено можна віднести тривалість їхньої автономної роботи, підвищену дальність зв’язку “земля-повітря”, зменшену вагу та ергономічність використання, – пояснив підполковник Андрій Шумар.
Своєю чергою, льотчики-інструктори майори Сергій Ващенко та підполковник Кирило Захаров підготували льотчиків вертолітної ланки до виконання польотів у складі пари на проведення повітряних атак з подоланням протиповітряної оборони умовного супротивника з нанесенням точкових ударів по визначених цілях.
– Під час тренування ми працювали на ураження цілей та вдосконалювали вміння проведення повітряних атак, – розповіли командири екіпажів старший льотчик майор Миколай Лихацький та майор Володимир Помазуєв.
Загалом офіцерами групи бойового управління було виконано 12 практичних наведень.
За словами заступника командира миротворчого контингенту підполковника Олександра Венгера, під час тренування молоді пілоти виконали вправи Курсу бойової підготовки щодо виконання польотів у складі пари та виконання складного пілотажу.
Довідка. Станом на 10 січня 2013 року загальний наліт за 17-ту ротацію 56-го окремого вертолітного загону ЗС України становить близько 1700 годин. Середній наліт на одного льотчика з початку ротації – понад 80 годин. Водночас виконано 1408 польотів, перевезено 7289 пасажирів та 155 тонн вантажу.

Министерство обороны Украины

Комментарий

Комментарий

Залишити відповідь