Випускники-пілоти Харківського університету Повітряних Сил відтепер матимуть до 230 годин нальоту
Про кардинальні зміни у підготовці офіцерських кадрів в ефірі телепрограми Харківської обласної державної телерадіокомпанії “Тижневик реформ” розповів тимчасово виконуючий обов’язки начальника Харківського університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба військовий льотчик першого класу, полковник Андрій Алімпієв.
– Покращити знання випускників дозволить активне впровадження у навчальний процес Харківського університету Повітряних Сил тренажерних систем та різних спеціалізованих комплексів. Приміром, нещодавно університет отримав нові тренажери вертольота типу Мі-8МТВ та навчально-тренувального літака типу Л-39 “Альбатрос”. Ефект від їхньої присутності одразу ж помітили усі льотні фахівці. Зараз на цих симуляторах займаються наші курсанти та офіцери 203-ї навчально-авіаційної бригади, – розповів полковник Андрій Алімпієв.
Незабаром для забезпечення навчання у ХУПС надійде симулятор літака-винищувача типу МіГ-29 та ще декілька високотехнологічних обладнань. Останні нововведення, розроблені фахівцями Київського науково-виробничого підприємства “Енергія 2000”, призначатимуться для підготовки офіцерів протиповітряної оборони.
– Основне, що зміниться у підготовці курсантів-пілотів Харківського університету Повітряних Сил, це переведення їх навчання з чотирьохрічного терміну на п’ятирічний. У таких перемінах, у першу чергу, зацікавлені самі курсанти, які після випуску замість диплому “бакалавра” отримають освітній рівень “спеціаліст”, – розповів офіцер.
Протягом п’яти років випускники, які служитимуть у винищувальній, бомбардувальній, розвідувальній чи штурмовій авіації, матимуть загальний наліт у межах 220-230 годин. Цей показник складатиметься з 40 годин польотів на легкомоторному літаку, 140 годин знаходження у літаку типу Л-39, та ще 40-50 годин виконання завдань на бойовому літаку.
– Зараз розглядається питання щодо перебазування до Чугуєва крилатих машин типу МіГ-29 або Су-27 для польотів “кожедубівців” на бойових літах. Без сумніву, керуваннями такими літаками дозволить лейтенанту одразу ж після випуску виконувати важливі завдання у стройових частинах, а не проходити тривалу перепідготовку, – спрогнозував полковник Андрій Алімпієв.
Наостанок полковник Андрій Алімпієв порадив потенційним абітурієнтам на собі відчути авіаційну романтику та піти шляхом офіцера Збройних Сил.